У Бельгії тривають молитовні протести проти евтаназії дітей

1_0_772612Бельгійські єпископи намагаються пробудити совість своїх співвітчизників, яка вже давно спить, коли йдеться про недоторканність людського життя. Сумною нагодою для цього став закон легалізації евтаназії неповнолітніх, який прийняв у грудні сенат Бельгії. Учора його обговорили в нижній палаті парламенту, а сьогодні поставлять на голосування.

Напередодні парламентських дебатів день посту і молитви в цьому намірі оголосив ординарій єпархії Льєже. Він пов'язав його з Всесвітнім днем хворих, що припав на цей час, бо саме хворі діти будуть смертельними жертвами зазначеного закону. На вечірню зустріч до собору в Льєже єпископ Жан-П'єр Делвіль запросив не тільки католиків, але й інших віруючих, навіть агностиків і атеїстів. Він звернув увагу на те, що спротив щодо евтаназії не є релігійною справою, але стосується належної філософії людини.

Схожі молитовні чування в цій інтенції єпископат Бельгії запровадив уже минулого четверга, за тиждень до голосування в парламенті. Єпископи зазначили, що легалізація вбивства неповнолітніх відкриє двері для подальшого розширення евтаназії для неповносправних або людей похилого віку. Багато бельгійських церков наповнилися, що в цій країні є сьогодні рідкістю і храми все частіше продають.

У Лувені учасників чувань було більше, аніж на Різдво. У Брюсселі на богослужіння під головуванням місцевого Архиєпископа Андре-Жозефа Леонара запросили також духовних зверхників православних і англікан. Проте основні бельгійські газети промовчали про цей широкий відгук на заклик єпископів. Католицький інформаційний оглядач

 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *