Спогади — це особливі моменти, які розказують нашу сімейну історію. Якщо ви вже стали батьками — cкладати в сімейну скарбничку теплі спогади та сімейні історії особливо важливо.
Що більша ваша скарбничка зі спогадами — то міцнішо буде родина. Просто подумайте і згадайте: які найкращі спогади з вашого дитинства? Досвід показує, що найбільше ми пам’ятаємо і цінуємо те, що ми робили разом із батьками (відпустки/ походи/ риболовля/ сімейні свята тощо).
Пропонуємо Вам прості ідеї, які допоможуть Вам будувати яскраві сімейні спогади.
Ідеї для початківців-спогадобудівельників
1. Побачення з дітьми — даруйте дітям свій час
• Влаштовуйте побачення з дітьми (кожною дитиною окремо). Зробіть ці побачення пріоритетними та внесіть їх до свого щомісячного плану.
• Якщо Ви відправляєтесь у відрядження — візьміть із собою когось із ваших дітей. Дізнайтеся, що його/її цікить: улюблені ігри чи книжка, вид спорту або улюблений предмет в школі. Спілкування в дорозі — чудовий спосіб будувати стосунки і спільні спогади.
• Влаштуйте особливий день і візьміть дітей із собою на роботу. Це — чудовий спосіб представити дітям власне життя і розділити його з дитиною.
2. Пишіть листи й сімейні журнали: записуйте ваші думки, надії та мрії для ваших дітей.
• Якщо Ви — мама, ви можете писати листи дітям під час вагітності, а коли діти виростуть — передати їм ці листи.
• Листи можна писати також на особливі «річниці» чи визначні сімейні події: до прикладу, випуск із дитячого садочка чи молодшої школи, перший день у школі або навіть на честь першого побачення.
• Листи можна писати, коли святкуємо певні успіхи чи здобутки, або навіть після великих життєвих розчарувань.
• Коли діти ростуть — такі листи можуть стати чудовим подарунком для особливих сімейних свят: заручини, весілля, дні народження, випускний з університету тощо.
• Коли діти готуються до весілля або вступу до вишу — складіть особливий лист благословення на майбутню життєву дорогу. Святкувати дні, коли ми відпускаємо наших дітей — важливо не тільки для дітей, а й для нас самих.
3. Пишіть «любовні» записочки.
Підкладайте невеличкі «любовні» записочки дітям у шкільні рюкзаки або під подушку. Завжди шукайте творчі способи виразити дітям те, які вони важливі та цінні для вас.
4. Сплануйте особливий сімейний відпочинок.
Під час планування відпустки враховуйте особливі інтереси та хобі ваших дітей. Якщо ваші діти люблять динозаврів — подумайте, як ви можете дістатися в «парк Юрського періоду». Така відпустка стане особливою для всієї родини.
5. Створюйте нові цікаві сімейні традиції.
До прикладу, на 13-й день народження святкуємо перехід з дитинства в юність (не забудьте про особливий пам’ятний подарунок до цієї події!).
Звісно, цей список не остаточний, і створений він виключно для того, щоб надихнути вас на нові ідеї, звершення та вигадки. Будьте винахідливими й творчими, створюючи сімейні спогади. Спогади — це те, що залишиться з вами назавжди!