Зміни в Римській курії на користь сімей та миру

 

Повільно, але впевнено. Так творяться реформи в Римській курії. Уже близько року консультативна рада Папи, до якої входять дев’ятеро кардиналів, досліджує те, що необхідно змінити й шукає способи, як це зробити.

Їхня 3-денна зустріч закінчилася учора, 17 вересня. Вони обговорювали, як реорганізувати 12 Ватиканських рад. Саме це радив зробити Папа Франциск.

Як повідомив речник Ватикану, Федеріко Ломбарді, учасники зустрічі дійшли спільного рішення, що слід поділити Папські ради на дві основні групи.

Федеріко Ломбарді: «Одна група повинна працювати з мирянами та сім’ями, це насправді охоплює дуже багато сфер: роль жінки в суспільстві та Церкві, діти, асоціації, рухи й навіть пасторальна турбота про родини. Друга група працюватиме в сфері миру й справедливості, а це включає: благодійність, мігрантів, біженців, здоров’я, захист життя, екологію та розвиток людського потенціалу».

Ломбарді також підкреслив, що Рада кардиналів — це консультативна рада, яка може лише давати певні пропозиції Папі. Перед тим, як прийняти рішення щодо структури курії, Папа вислухає всі сторони.

Рада підготувала пробний варіант нової конституції, яка може керувати Римською курією. Остання конституція була затверджена 26 років тому.

Федеріко Ломбарді: «Уже є пробний варіант нової конституції, й кардинали працюють над нею. Вона ще не готова до кінця, але важливо, що вони почали її писати».

Рада завершить роботу над документом на двох наступних сесіях, які відбудуться у грудні цього року та в лютому наступного. Якщо все йтиме за планом, то увесь текст буде готовий до середини 2015 року.

CREDO

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *