Психолог Мар’яна Бісик: Конфлікти в родині точно будуть, тож варто навчити подружжя їх вирішувати

Практичний психолог, дружина священика Мар'яна Бісик, яка працює з передподружніми парами та з подружніми парами у кризових ситуаціях, поділилася з учасниками VII духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів, що триває у м. Яремче, психологічними практичними порадами у приготуванні та супроводі подружжя. 

Вона підкреслила, що щаслива сім'я дає добрий приклад християнського життя. 
"Люди, які одружуються, хочуть бути щасливими у подружжі і думають, що їх любов триватиме ціле життя. Тому, цю любов потрібно правильно будувати. Як будували єгиптяне піраміду. В основі "піраміди", тобто стосунків, має бути повага і пожертва одне до одного", – зазначила психолог.

Фахівець відзначила, що на другому місці – дружба, тобто чоловік і жінка обов'язково мають бути друзями. "Друзі – це, насамперед, люди з однаковими поглядями, цінностями і принципами", – додала вона.

І на вершині піраміди, зазначила Мар'яна Бісик, – фізична любов, симпатія, вся емоційна сфера. "Багато людей перевертають піраміду і хочуть від почуттів дійти до фундаменту, але це дуже складно", – зауважила психолог.

Вона також розповіла про психологічну різницю між статями.  Жінка: все сприймає в естетичному форматі, світом жінки є справи її серця, робить щось лише для когось, у стосунках віддає. Чоловік: все сприймає у філософському форматі, серцем чоловіка є справи світу, робота як ціль сама по собі, у стосунках бере.

Як наслідок, жінка має: навчитися брати у стосунках, бути другом, часом робити лише щось для себе; чоловік має: закохувати жінку в себе, виявляти емоції, підтримувати. 
Також психолог розповіла про особливості вирішення конфліктів у подружжі.

"Конфлікти точно будуть. Варто готувати подружжя вчити вирішувати конфлікти. Але конфлікти – це добре, адже в результаті ми маємо знайти спільне бачення, ми маємо стати ближче один до одного і вийти з того задоволені. Тоді конфлікт вирішений", – наголосила Мар'яна Бісик.

Вона також назвала стилі вирішування конфлікту з точки зору психології: відступ, перемога, поступки, компроміс, розв'язування. І додала, що маленькі конфлікти запобігають утворенням серйозних і великих.

Цього року ПМВ проводить VIІ сесію духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів у м. Яремче-Ямна з 17 по 20 липня. Тема цьогорічного семінару: "Душпастирство сімей: передподружня катехизація, проблема церковної ідентичності".

Джерело: pmv.ugcc.org.ua

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *