О. БОГДАН ТИМЧИШИН РОЗПОВІВ УЧАСНИКАМ СЕМІНАРУ ПМВ ПРО ОСОБЛИВОСТІ ДУШПАСТИРСТВА ПОДРУЖЬ І СУЧАСНІ ВИКЛИКИ

Голова Комісії у справах родин і мирян о. Богдан Тимчишин розповів учасникам VII духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів, що триває у м. Яремче, про діяльність комісії і особливості душпастирства нерегулярних подружь. 

Священик зазначив, що Комісія УГКЦ у справах родини покликана впроваджувати програми, які спрямовані на виховання та формування морально здорової, релігійно обізнаної, щасливоі християнської родини, а також на піднесення сім'ї до її належної гідності та пошани.
Основні напрямки діяльності: координація та управління вишколом і формацією тих, які присвячують себе праці з родинами; сприяння у створенні і координація діяльності родинних порадень та сімейних центрів у єпархіях; співпраця з освітньо-виховними і соціально-культурними закладами, релігійними та громадськими організаціями, а також органами державної влади усіх рівнів щодо розвитку програм, які стосуються родини; формування і створення ініціатив, які б на найвищому рівні відображали інтереси та цінності християнських родин.

"Важливе питання – статеве виховання. Діти повинні мати правильне розуміння любові, тому ми започаткували програму "Щиро про важливе". Вже виховали декілька поколінь. Відбулося багато семінарів по школах. Завдання освітньо-виховної програми для старшокласників і студентів під назвою "Щиро про важливе" – у доступній та цікавій формі донести до молодих людей, у чому полягає цінність подружжя та сім'ї", – зазначив о. Богдан.

Як зауважив священик, мета програми – донести до старшокласників і студентів правильне розуміння любові, допомогти їм приготуватися до дорослого життя, а в майбутньому – до одруження; важливим аспектом такого приготування є попередження низки негативних явищ: ранній початок статевого життя, підліткові аборти, контрацепція, венеричні захворювання та інші.

Також комісія започаткувала рух "Справжня любов чекає", спрямований на зберігання подружньої чистоти.

Крім того, о. Богдан поінформував учасників курсу, що комісія у справах родини розробила програму для молодих пар "Щасливі стосунки та їхнє продовження у шлюбі". Навчальний курс складається з 25-ти зустрічей, спрямованих на розуміння та вдосконалення протреби молоді у щасливих та довготривалих стосунків.

Розповідаючи про передподружні науки, він відзгачив, що вони складаються з 12 зустрічей. 
О. Богдан наголосив на важливості такої підготовки, адже за статистикою, рівень розлучень в Україні на сьогодні – 52%. "Переважна більшість майбутніх подружь не хочуть відвідувати передподружні науки. Тож треба їх зацікавити, запалити", – додав Голова Комісії у справах родин і мирян.

Також о. Богдан Тимчишин закликав священиків запроваджувати у себе на парафіях родинні рухи і назвав 5 основних міжєпархіальних рухів: Рух християнських сімей, "Подружні зустрічі", "Світло-Життя Домашня Церква", Рух Назаретських родин, "Кана". "Спільне у цих рухів – вони покликані допомогти подружжю спілкуватися між собою. Сьогодні, як свідчать дослідження, у середньому чоловік з дружиною спілкуються 7 хвилин на добу", – зазначив священик.

Він також розповів учасникам семінару про працю з чоловіками на парафії, про організацію сімейних таборів з метою духовного зростання всієї родини і зміцнення подружніх стосунків і про проведення Форуму сім'ї. "Якщо на перший форум зареєструвалися 57 осіб, на то цього року, на 4-й, прийшло 680 людей. Тож він зростає. І хоча Форум проходив у Львові, для участі в ньому приїхали родини з Харкова, Одеси, Києва", – зазначив о. Богдан.

Цього року ПМВ проводить VIІ сесію духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів у м. Яремче-Ямна з 17 по 20 липня. Тема цьогорічного семінару: "Душпастирство сімей: передподружня катехизація, проблема церковної ідентичності".

Джерело: pmv.ugcc.org.ua

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *