Сім’ю сьогодні недооцінюють, ми повинні підкреслити її велич. Папа Франциск відкрив Консисторію Кардиналів, присвячену темі сім’ї

1_0_774852Молитвою Третього Часу, у четвер, 20 лютого 2014 р., вранці, в Синодальному Залі у Ватикані, під проводом Єпископа Риму Франциска, розпочалася надзвичайна Консисторія Кардиналів, присвячена сім’ї, яку Святіший Отець скликав для обміну думками перед Синодом Єпископів, що відбудеться на цю ж тему в жовтні. У зустрічі беруть участь також кардинали-номінати, офіційне введення у кардинальський сан яких відбудеться у суботу, 22 лютого. Після привітального слова кардинала Анджело Содано, Декана Колегії, Папа звернувся до присутніх з короткою промовою. Далі кардинал Вальтер Каспер виголосив вступну доповідь, за якою слідують вільні доповіді. Консисторія триватиме до п’ятниці вечора.

«Разом з вами дякую Господу Богу, Який дарував нам ці дні спільної зустрічі та праці», – розпочав своє слово Папа, окреме привітання звернувши до тих співбратів, які у суботу повноправно приєднаються до грона Колегії Кардиналів.

«У ці дні ми особливо роздумуватимемо над родиною, що є фундаментальною клітиною людського суспільства, – вів далі Святіший Отець. – Вже від самих початків Творець благословив чоловіка та жінку, щоб вони були плідними і множилися на землі, й, таким чином, сім’я на землі є відображенням Бога, Єдиного і Троїчного».1_1_774852

Далі Наступник святого Петра зауважив, що у центрі уваги цих роздумів буде «краса родини і подружжя», як також «велич цієї людської дійсності, дуже простої, але, водночас, дуже багатої, що складається з радощів та сподівань, труднощів і страждань, як і все життя». «Ми намагатимемося, – додав він, – поглибити богослов’я родини та душпастирство, яке необхідно здійснювати в актуальних умовах». Папа закликав співбратів-кардиналів зробити це «дійсно поглиблено та не впадаючи у казуїстику». А це тому, що «сім’ю сьогодні недооцінюють, кривдять», і від цієї зустрічі вимагається «визначити, наскільки прекрасним, істинним та добрим є творити сім’ю, бути сім’єю сьогодні, наскільки вона є незамінною для життя світу, для майбутнього людства».

«Від нас вимагається, – підсумував Святіший Отець, – наголосити на світлому Божому задумі щодо сім’ї та допомогти одруженим з радістю здійснювати його у своєму житті, та супроводжувати їх серед багатьох труднощів».

Радіо Ватикан 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *