Суд виніс рішення щодо італійців, які використали сурогатну матір в Україні Джерело: CREDO

Це рішення порушує постанови Конституційного суду: так відомий італійський юрист Альберто Гамбіно прокоментував рішення міланських суддів щодо подружжя, яке вдалось до запліднення за допомогою донорських клітин і сурогатної матері в Україні. Подружня пара, повернувшись до Італії, зареєструвала близнюків, що народилися в української громадянки, як власних дітей.

Забирати дітей у матері, що їх народила — це нова форма поневолення, заявив Гамбіно. Конституційний суд, який є найвищим судовим органом в Італії, заявив, що сурогатне материнство порушує внутрішній громадський порядок, оскільки воно зневажає людську гідність. Тому дітей, народжених від сурогатної матері, неможливо зареєструвати в актах цивільного стану як дітей італійської пари. В законодавстві це розцінюється як «підробка документів про громадянський стан» і надання неправдивої інформації. Дитина, зачата і народжена за кордоном іншою жінкою, не може бути забрана від неї. В Італії подібна практика неприпустима, і діти, народженні іншою жінкою, в жодному разі не можуть бути зареєстровані як діти пари, що використала сурогатну матір.

Міланський суд пояснює своє рішення тим, що він діяв в інтересах дітей. З іншого боку, він не взяв до уваги факт експлуатації сурогатної матері і генетичного маніпулювання. Згідно італійського законодавства, матір'ю є жінка, що виносила і народила дитину. Проте в конкретному випадку було допущено, що італійська пара повернулася з України з чужими дітьми і проживала з ними певний час. Зрозуміло, що на даному етапі віднімати дітей в італійської пари означало б діяти проти інтересів дітей і допускати ще більше зло. Але тут, пояснює юрист, ми зустрічаємось з лицемірством, адже потрібно було з самого початку не допускати, щоб дітей забрали від жінки, що їх народила.

Італійські громадяни підкоряються італійськими законами, від яких вони не звільнені навіть за кордоном. Та, на жаль, констатує Гамбіно, до порушень закону за кордоном ставляться толерантно, особливо якщо врахувати, що  вивезти дитину з однієї країни в іншу неймовірно складно. Оскільки це вже сталося, значить закони вже були порушені, і неодноразово.

Сурогатне материнство є фальсифікацією, коментує далі італійський юрист. Протягом дев'яти місяців жінка виношує дитину, а після пологів вона її втрачає: це не що інше, як рабство XXI століття, до якого не можна ставитися терпимо. В даному випадку поневолюються як жінка, так і дитина, в певному сенсі подружня пара, яка вдається до послуг «оренди утроби», теж потрапляє в рабство, оскільки очікування дитини від сурогатної матері — це завжди великий стрес для пари, яка бажаючи довести справу до кінця, зневажає гідність іншої людини і обходить закони.

Заборона сурогатного материнства в Італії не піддається сумніву. Згідно 40-го закону, заборонена комерціалізація ембріонів і гамет, заборонені фінансові операції за подібні послуги. Людське життя неприпустимо перетворювати на товар, його цінність не вимірюється грошима. Коли в суспільстві на перше місце ставляться власні бажання і прибуток, а на друге — людське життя, особливо життя дитини, що народжується, — відбувається деградація суспільства, стверджує італійський юрист Альберто Гамбіно.

Джерело: CREDO

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *