Георг Генсвайн про Причастя для розлучених

Своїми думками про можливість прийняття Святого Причастя розлученими, які живуть у нових несакраментальних зв’язках, поділився префект Папського дому та особистий секретар Бенедикта XVI, архиєпископ Георг Генсвайн. За словами ватиканського ієрарха німецького походження, такі пропозиції неможливі.

«Пастир не повинен ухвалювати рішень на підставі оплесків або їх відсутності з боку ЗМІ. Міру становить Євангеліє, віра і здорова доктрина, традиція», — сказав він і додав, що деякі священики в цьому питанні піддаються впливу світу і медіа.

Архиєпископ Генсвайн нагадав: питання про Причастя для розлучених протягом тривалого часу вивчав св. Йоан Павло II, після чого вирішив, що це неможливо. «Сьогодні ми не можемо ігнорувати його навчання і змінювати речі», — сказав префект Папського дому в інтерв’ю агенції Zenit.

На думку архиєпископа Георга, одним із викликів Синоду єЄпископів, що відбудеться у Ватикані в жовтні 2015 р., будуть ситуації розлучених осіб, які проживають у нових зв’язках. Він підкреслив, що обговорюватимуться можливості допомогти їм. «Важливо стати ближче до них, створити контакт із ними і зберігати його, тому що вони є членами Церкви, як і всі інші, вони не виключені й тим більше не екскомуніковані», — нагадав ієрарх.

Водночас необхідна щирість — як з боку Церкви, так і з боку віруючих, які живуть у таких ситуаціях. Ця проблема має бути вирішена в позитивному ключі, але й у світлі католицького вчення, переконаний архиєпископ Генсвайн.Джерело: CREDO

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *