Священикам-місіонерам розповіли про спільноту “Подружні зустрічі” і представили канонічний вимір подружжя

Голова комісії у справах родини Івано-Франківської архієпархії та духівник спільноти "Подружні зустрічі" Івано-Франківського осередку о. Юрій Прилепський представив учасникам VII духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів, що триває у м. Яремче, діяльність спільноти і розповів про свої методи роботи з подружжям.

"Принцип наших реколекцій – протягом вікенду мають бути присутні чоловік і дружина, а діти і всі клопоти мають відходити на другий план. Суть цього руху – діалог, спілкування. І завдяки цій спільноті ми відновлюємо діалог у наших родинах. Адже люди стають чужими, тому що перестають спілкуватися. Тож головне – віднайти той діалог між дружиною і чоловіком", – зазначив о. Юрій.

Він підкреслив, що духовний провід є основою спільноти.

"У Франківську біля собору ми завжди зустрічаємося о 18:00 у четвер. Маємо службу Божу, після того зустрічаємося на молитву у наших наміреннях, а відтак маємо читання, розважання над Святим Письмом ,а далі залишається звичайна праця", – відзначив священик.

О. Юрій також додав, що 2 роки тому митрополит Івано-Франківський поблагословив діальність руху і його розвиток в архієпархії. Тож сьогодні спільнота "Подружні зустрічі" має на меті розширення мережі і заохочує священиків створювати такі родинні осередки у себе на парафіях.

У свою чергу представники спільноти "Подружні зустрічі" Віталій та Світлана Чуйки поділилися своїм подружнім досвідом. Вони перебувають у шлюбі 26 років і сьогоді як аніматори проводять реколекції для подружніх пар.

"Для нас спільнотове життя розпочалося у 2000 році. Нас запросили на реколекції і нас вразило, що ми бачили живі свідчення звичайних людей, які в своїх родинах мають подібні проблеми. Звичайно, після реколекцій проблеми не зникнуть. Але родини навчаться дивитися на проблеми під іншим кутом і вирішувати їх у діалозі", – розповів Віталій.

Він відзначив, що такі зустрічі проходять у монастирях чи реколекційних будинках, щоби подружжя могло зосередитися одне на одному. Обов'язково на реколекціях присутній священик. Тож всі свідчення супроводжуються Божим словом і богословською наукою. 
У свою чергу Світлана зауважила, що праця з родинами дуже потрібна. І зазначила, що завжди будувати сім'ю – складно, адже чоловік і дружина мають різні характери, вподобання, цінності, навіть погляди на релігію.

"Ще Митрополит Андрей Щептицький сказав: "Майбутнє належить тим народам, у яких подружжя є річчю святою, у яких родинне життя є чисте й святе". Тому міцна сім'я – це велика річ і велике майбутнє для народу, – наголосила Світлана Чуйко. – Ця спільнота дає багато для подружжя. На реколекціях ми говоримо про почуття, переживання, основи діалогу, про подружжя у Божому плані".

У свою чергу о. Олег Цимбалюк представив учасникам духовно-формаційного семінару канонічний вимір подружжя.

"Канонічне право чітко регламентує, що таке подружжя, адже у Кодексі Канонів Східних Церков – понад 100 канонів про подружжя. Якщо у латинському праві подружжя – це є угода, то нашій Церкві подружжя – це союз. І подружжя як таке є нерозривне, його не можна уневажнити. Водночас Православна Церква дає розлучення", – зазначив о. Олег.

Він також наголосив, що священик має готувати майбутні подружжя, причому не тільки на передподружніх науках, а під час проповідей, в особистому спілкуванні. 

Цього року ПМВ проводить VIІ сесію духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів у м. Яремче-Ямна з 17 по 20 липня. Тема цьогорічного семінару: "Душпастирство сімей: передподружня катехизація, проблема церковної ідентичності".

Джерело: pmv.ugcc.org.ua

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *