Синод Єпископів УГКЦ 2016 року Рік Божого милосердя У всіх храмах Перемишльсько-Варшавської архиєпархії молитимуться Молитву родини в навечір’я Різдва

1 січня 2017 року в неділю Святих Отців, неділю перед Різдвом Христовим, у всіх храмах Перемишльсько-Варшавської архиєпархії душпастирі освятять просфори, які вірні заберуть до своїх домівок, щоб ними ділитися під час Святої вечері.

У 2014 році в Перемишлі відбувся Архиєпархіальний собор, на якому делегати вказували, що потрібно вчити вірних конкертних форм молитви. У частині, присвяченій Божому Слову і катехизації в сім’ї, вказано: "Нагадувати про шанобливе ставлення до молитви в родині, вчити конкретних форм молитви (помоліться перед обідом у такий спосіб…, моліться разом перед Святвечором, моліться разом Молитву святого Єфрема під час Великого посту)".

Втілюючи в життя постанови Собору і Стратегію розвитку УГКЦ до 2020 року "Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом", Перемишльсько-Варшавська архиєпархія підготувала взірець Молитви родини перед Святою вечерею в навечір’я Різдва Господа нашого Ісуса Христа. Спільна молитва починається колядою «Бог предвічний», далі молитви, фрагмент Євангелія від Луки про Різдво Ісуса Христа і тропар свята.

Дуже важливим є примітки про поставу учасників молитви: «Всі стоять… Голова родини читає… Усі разом співають… Голова родини бере в руки благословенну просфору…. Ці точки дозволять учасникам спільної трапези достойно і гідно, у відповідній повазі до події, почати Святий вечір. Також через читання Божого Слова уприсутнити подію Різдва Божої Дитина – Ісуса в наших домах».

Картки з Молитвою родини роздаватимуть у храмах під час посвячення просфор.

о. Павло Поточний,
єпархіальний координатор,
"Жива парафія – місце
зустрічі з живим Христом"

УГКЦ

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *