СИНОДАЛЬНІ ХРОНІКИ. ВИСВІТЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ XIV ЗВИЧАЙНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ АСАМБЛЕЇ СИНОДУ ЄПИСКОПІВ

epa1867124_articoloПраці XIV Звичайної Загальної Асамблеї Синоду на тему покликання і місії сім’ї, яка проходить у Ватикані, щоденно висвітлюються під час брифінгу за участю Отців Синоду, що проводиться у прес-центрі Святої Столиці і призначений для засобів комунікації.

Під час першого брифінгу, який пройшов у понеділок 5 жовтня, виступали кардинал Андре Вен-Труа, Архиєпископ Парижу, що є делегованим президентом Синоду, угорський кардинал Петер Ердо, головний релатор-доповідач, та Преосвященний Бруно Форте, архиєпископ К’єті-Васто (Італія), спеціальний секретар Надзвичайної та Загальної Асамблеї. Всі брифінги проводить о. Федеріко Ломбарді, ТІ, директор Прес-центру Ватикану.

Слід згадати, що під час першої сесії синодальної асамблеї, яку відкрив Папа Франциск, крім Синодальних Отців, що брали участь у брифінгу, виступав також генеральний секретар Синоду, кардинал Лоренцо Балдіссері. Він представив перебіг приготувань до Синоду, його програму та методологію праці, заохотив учасників до молитви, пригадуючи, що в каплиці поруч синодального залу, виставлені для почитання мощі святої Терені від Дитятка Ісуса та її блаженних батьків Луї та Зелії Мартен, які будуть канонізовані у неділю 18 жовтня, як також мощі благословенного подружжя Луїджі та Марії Бельтраме Кваттроккі, беатифіковані святим Іваном Павлом ІІ.

Генеральний релатор кардинал Ердо говорив про три теми, представлені в Робочому документі Синоду, про виклики, які стоять перед сім’єю, про її покликання та місію, підкреслюючи фундаментальну роль церковної спільноти.

Під час брифінгу кардинал Андре Вен-Труа наголосив, що Синод – це час молитви, зустрічі та спільного шляху, а архиєпископ Бруно Форте звернув увагу присутніх журналістів на дух єдності, що панує між Отцями Синоду, що є пастирями, людьми віри, які відкриті на голос Божий, маючи на увазі сподівання та виклики, що стоять пере Божим людом.

Кардиналові Вен-Труа ставили багато запитань. Він перестеріг, що надії журналістів можуть не сповнитись. Отці Синоду усвідомлюють, що питання та проблеми, представлені місцевими Церквами, часто не висвітлювали найважливіше, а випливали із світського духа наших часів. Він зауважив, що дух часів не є ідентичним знакам часів. Знаки часів – це інтерпретація подій у світлі Святого Письма. А дух часів викликаний натиском та певною модою.

На закінчення архиєпископ Бруно Форте з’ясував дві цілі Синоду. Перша – це Євангеліє сім’ї, де родина є суб’єктом і об’єктом, пріоритетом пастирської діяльності. А друга – пастирська позиція супроводу та необхідної інтеграції, починаючи від родин, які перебувають у кризовій ситуації.

Радіо Ватикан

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *