У Погоні відбулася велелюдна проща родин

У неділю, 6 червня, в с. Погоня, Тисменицької громади, відбулася масштабна проща родин Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, яку очолив Митрополит Володимир Війтишин.

До відпустового місця у Погоні завітало більше тисячі паломників. Усі вони об’єдналися у спільній молитві за Боже благословення для своїх родин. Розпочалася проща з спільної молитви вервиці за українські родини.

Особливістю цьогорічної прощі стало те, що для почитання виставили Чудотворну ікону Матері Божої та мощі святого Валентина. Втім, через карантинні обмеження, прочани могли тільки поклонитися до них.

Кульмінаційним моментом молінь став візит Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина. Його радо вітали з хлібом і сіллю у Погінському монастирі Успіння Матері Божої представники прикарпатських родин.

Митрополит Володимир звершив Архієрейську Божественну Літургію у співлужінні Синкела у справах мирян прот. Андрія Чорненка, Голови комісії у справах родини і мирян прот. Юрія Прилепського, ігумена монастиря прп. о. Романа Мельника, ЧСВВ та присутнього духовенства. У часі проповіді Архієрей звернувся до учасників прощі, наголошуючи, що Бог у самому творенні хотів подружжя і сім’ю, яка своєю істотністю спрямовується до завершення у Христі і мають потребу Його благодаті, щоби вилікуватися з ран гріха і прийти до початку, тобто до повного і суцільного Божого задуму.

«Пресвята Родина, в планах Божого провидіння, стала ідеальним взірцем кожної християнської родини, сьогодні так захитаної та здепресованої у світі. Саме це взірцеве подружжя Святого Йосифа обручника і Марії сьогодні ставить Церква Свята перед наші очі, щоб пригадати нам про святощі християнської родини», – звернувся Митрополит Володимир.

За його словами, Церква Христова завжди ревно і рішуче боронила і боронить нерозривність подружнього життя.

«Ми повинні пам’ятати, що святий подружній зв’язок установив сам  Господь Бог, а Спаситель Ісус підніс до гідності Святої таїни Нового Завіту. Тому подружжя – це річ свята. Це установа Божа для відродження людського роду» – наголосив Владика.

За словами Митрополита, Церква Христова дає світло віри, щоб пізнати всю правду про цінний дар подружжя і сім’ї, та про їх найглибше значення.

«Церква Христова звертається зокрема до молоді, яка розпочинає свій подружній і сімейний шлях, з тим наміром, щоб допомогти їй відкрити красу і велич, покликання любові до служіння життю людини», – зауважив проповідник.

Після спільної молитви, Митрополит Володимир привітав присутніх та подякував за участь у прощі, а також уділив повний відпуст.

«Найкращі слова у світі це мама, тато, братик, сестричка, бабуся, дідусь. Наша сім’я – це наша велика радість. Нехай Господь благословить майбутнє всіх сімей і родин. Щоб любов, якої ми набралися сьогодні в цьому святому місці ми принесли у свої домівки»,- сказав Владика.

Особливим моментом прощі став Чин благословення подружніх пар, які в цьому році святкують свої ювілеї спільного життя. Таких сімей було декілька десятків. На завершення прощі всі подружжя-ювіляри зробили спільне фото з Митрополитом.

Фото: Іванна Габльовська

 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *