У сім’ї бачимо образ Бога. Послання Папи учасникам латиноамериканського конгресу душпастирства родин

1_0_818581Від 4 до 9 серпня 2014 року в Панамі відбувався перший латиноамериканський конгрес з душпастирства родин, темою якого було: «Сім’я і суспільний розвиток в ім’я повноти життя і місійного сопричастя». З нагоди цієї зустрічі Папа Франциск надіслав учасникам своє звернення, написане іспанською мовою. Згаданий науковий захід був однією з ініціатив, які передують та єднаються із Надзвичайним Синодом Єпископів Католицької Церкви, який відбудеться у Ватикані у жовтні цього року та буде присвячений сім’ї.

На початку свого послання Святіший Отець висловив схвалення ініціаторам заходу за те, що вони дбають про поширення справжніх сімейних цінностей, що є дуже важливим, зокрема, у наш час. Далі, ведучи роздуми про сім’ю, Папа пригадав, що вона є «центром любові», де панує закон пошани та єдності. У сім’ї, за словами Вселенського Архиєрея, особи доповнюють одна одну та долають різного роду труднощі та індивідуалізм. У сімейному колі ніхто не є зайвим, у родині всі є прийнятими: і похила віком особа, і дитина. Сім’я є колискою культури зустрічі та діалогу, відкритості на солідарність та на трансцендентність.

Папа Франциск пригадав також повчання свого попередника Папи Венедикта XVI, який в енцикліці «Caritas in veritate» (див. ном.44) назвав сім’ю «суспільним багатством». Поглиблюючи цю думку, Єпископ Риму наголосив на двох фундаментальних аспектах сім’ї: стабільності та плідності. Він також зазначив, що саме у сім’ї люди вчаться будувати стосунки, що ґрунтуються на любові, що триває аж до смерті, такі стосунки, як подружжя, батьківство, синівство і братерство. Родинна любов є плідною, не лише з огляду на те, що саме сім’я дає нове життя, але також тому, що поширює життєві горизонти, творить новий світ: переконує нас, що незважаючи на різні труднощі та поразки, співжиття у пошані та довірі є можливим.

На закінчення Папа Франциск наголосив, що завдяки сімейному досвіду, що закладає основи сімейної любові, людина зростає також у відкритості на Бога як Батька. Саме тому підсумковий документ V Конференції єпископів латинської Америки, оприлюднений в Апаресіді, Бразилія, вказав на те, що сім’ю не можна вважати лише об’єктом євангелізації, але теж і євангелізатором (див. ном.432, 435). У сім’ї бачимо образ Бога, Який у свій спосіб є сім’єю, а це дозволяє поглянути на любов між людьми, як на знак та присутність Божої любові. У сім’ї віра змішується з материнським молоком і передається з покоління в покоління. Святіший Отець вказав на важливість постійно підтримувати сім’ї та заохочувати їх до плекання здорових стосунків між членами сім’ї, які б вміли один одному говорити такі слова, як «перепрошую», «дякую», «будь-ласка» та звертатись до Бога словом «Отче». РАДІО ВАТИКАН

 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *