ВИСТАВКА-КОНКУРС “СІМ’Я-ЛЮБОВ”

Комісія в справах родини і мирян Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ та Комунальний заклад “Галицька Мала академія мистецтв” запрошують взяти участь у конкурсі всіх охочих від 6 до 20 років у 5 номінаціях :
✅Графіка,
✅Живопис,
✅Колаж,
✅ДПМ,
✅ Фото та Відеотвір.

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення Всеукраїнської виставки-конкурсу мистецтв

«Сім’я ↔ Любов»

для учнів ЗЗСО та художніх шкіл,

вихованців мистецьких

студій та закладів

 1. Загальні положення
 1.   Всеукраїнська Виставка-конкурс мистецтв «Сім’я ↔ Любов» (далі-Виставка-конкурс) проводиться в дистанційному форматі.
 2. Виставку-конкурс засновано Комісією у справах родини і мирян Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ та Комунальним закладом «Галицька Мала академія мистецтв Галицької міської ради Івано-Франківської області».
 3.   Виставка-конкурс є відкритою. До участі запрошуються учні закладів ЗСО, вихованці гуртків образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, мистецьких шкіл, студій та закладів віком від 6 до 20 років.
 1. Мета і завдання Виставки-конкурсу:
 • виховання високих моральних якостей;
 • популяризація сімейних цінностей у сучасному суспільстві;
 • підвищення ролі християнського виховання у сім’ї;
 • збереження сімейних традицій у родинах;
 • сприяння естетичному вихованню дітей, шляхом залучення їх до образотворчої діяльності;
 • пошук юних талантів;
 • удосконалення професійної майстерності учасників виставки-конкурсу;
 • обмін досвідом серед вихованців гуртків, студій та їх керівників. 
 1. Умови проведення Виставки-конкурсу 

3.1.Виставка-конкурс проводиться в чотири етапи:

І етапзаочний (виконання конкурсних робіт проводиться за місцем навчання учасників з 15 травня по 09 червня  2023 року

ІІ етап – визначення переможців Виставки-конкурсу (з 12 по 16 червня 2023 року

ІІІ етап – онлайн-відбір творів та їх надсилання для подальшого експонування на виставці з нагоди відзначення Дня родини (з 19 по 30 червня 2023 року). 

ІV етап – висвітлення результатів оцінювання та оголошення переможців ІІ етапу (з 1 по 7 липня 2023 року) на офіційних сторінках Виставки-конкурсу (https://www.facebook.com/Онлайн-конкурс-мистецтв-100950358790707) та Комісії у справах родини і мирян УГКЦ (https://www.facebook.com/Комісія-у-справах-родини-і-мирян-Івано-Франківської-Архиєпархії-УГКЦ-159003607778609) в мережі Facebook та виставка творів учасників та переможців Виставки-конкурсу «Сім’я ↔ Любов». 

3.2. З метою організації, підготовки та проведення Виставки-конкурсу створюється головний організаційний комітет, склад якого затверджується Головою Комісії у справах родини та мирян Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

3.3. Для проведення першого етапу Виставки-конкурсу створюються місцеві організаційні комітети та журі, що діятимуть в закладах, де навчаються учасники, та визначатимуть переможців, котрі візьмуть участь у ІІ етапі.

3.4. Для визначення переможців у ІІ етапі головний організаційний комітет визначає склад Головного журі Виставки-конкурсу.

 1. До складу журі запрошуються викладачі спеціалізованих мистецьких дисциплін кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового Інституту мистецтв, педагогічні працівники КЗ «Галицька Мала академія мистецтв», духовні отці УГКЦ  та провідні фахівці в галузі мистецтва.
 1. Визначення переможців відбувається в дистанційному форматі. Отримані фото творів розміщуються координатором заходу на Google-диску виставки-конкурсу. Головне журі оцінює твори за фотографіями, що надійдуть від учасників, їх батьків або керівників (від закладу). 
 1. Відібрані для експонування твори надсилаються координатору заходу за попередньою домовленістю. Про наявність відібраних творів координатор повідомляє заклади у індивідуальному порядку.
 1. За підсумками роботи головне журі складає протоколи, які підписуються головою, координатором та членами журі онлайн-конкурсу.
 1. Рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає. 
 1. Умови участі у Виставці-конкурсі

4.1.  До участі у Виставці-конкурсі  запрошуються діти та молодь віком від 6 до 20 років. 

4.2. Для участі в Виставці-конкурсі учасники до 12 червня 2023 року на електронну адресу artfamily.contest2021@gmail.com  надсилають:

 – анкету-заявку (згідно з додатками 1.а або 1.б.) на участь в Виставці-конкурсі. Анкета-заявка подається у форматі документу Word адміністрацією навчального закладу, керівником учасника або його батьками (за умови, якщо учень не відвідує гуртки чи мистецькі заклади);

– фото твору, виконаного відповідно до обраної номінації;  

– фото автора за роботою чи з твором;

4.3. На конкурс приймаються твори, виконані в наступних видах  творчості:

1.Графіка (оригінальна та друкована);

2.Живопис (акварель, гуаш, акрил, олія, комбіновані техніки)

3.Колаж

4.Фото та Відеотвір (відеоролик, презентація, мультфільм, гра і т.д.)

 1. Декоративно-прикладне мистецтво (витинанка та аплікація, декоративний розпис, паперове плетення, соломоплетіння, різьблення по дереву, текстиль та художня вишивка)

Рекомендовані розміри для творів образотворчого мистецтва  – А3, А2.

Тривалість творів, представлених у номінації «Відеотвір», не повинна  перевищувати 3 хвилин. Відеотвори слід розміщувати на Google-диску онлайн-конкурсу. Право розміщення файлів надає координатор заходу.

 1. Фото конкурсного твору слід підписати за зразком – 

Прізвище_ім’я учасника/ці_Номінація_Вік_Назва_роботи_Заклад. 

Відеотвори підписуються аналогічно. Фото творів без належного підпису не приймаються і не розглядаються.

4.5.Фото автора  з роботою (або за роботою) має вміщувати напис, а саме –  Прізвище, ім’я конкурсанта/ки,  вік учасника/ці та назву навчального закладу. 

4.6. Конкурс проводиться у 4-х вікових категоріях:

– 1 вікова категорія – від 6 до 8 років; 

– 2 вікова категорія – від 9 до 12 років;

– 3 вікова категорія – від 13 до 15 років; 

– 4 вікова категорія – від 16 до 20 років. 

4.7. У період з 12 по 16 червня 2023 року організатори розміщують фото творів  учасників  на офіційних сторінках Комісії у справах родини та мирян Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ  та Виставки-конкурсу «Сім’я ↔ Любов»  в мережі Facebook.

 1. Фінансові умови
 1. Конкурс не є комерційним заходом.

6.Підведення підсумків

6.1. Оцінюватиме роботи учасників головне журі у період  з 12 по 16 червня 2023 року.

6.2. В кожній номінації для 4 вікових груп присуджуються такі місця:

–   Гран-прі- 1 учасник;

 • І місце – 1 учасник;
 • ІІ місце – 2 учасники;
 • ІІІ місце – 3 учасники.

6.3. Журі залишає за собою право введення спеціальних відзнак.

6.4.Основні критерії оцінювання робіт:

– оригінальність розкриття теми;

– техніка та майстерність виконання;

– композиційна гармонія та художньо-образне рішення;

– наявність яскравих індивідуальних творчих прийомів;

– елементи традиційності та новизни;

– естетичне оформлення роботи.

6.5.Роботи оцінює почесне журі, до складу якого входять :

о.Юрій Прилепський –  Голова комісії у справах родини і мирян Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ, член журі в номінації «Фото та Відеотвір», Голова журі;

Вікторія Плотніковадиректор КЗ «Галицька Мала академія мистецтв Галицької міської ради Івано-Франківської області», член Спілки дизайнерів України, організатор проєкту, член журі в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво»;

      

Андрій Шнайдер – директор Івано-Франківського Центру сучасного мистецтва, Член НСХУ, митець, член журі у номінації «Колаж»;

Микола Якимечко доцент  кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, член НСХУ, Заслужений діяч мистецтв України, член журі в номінації «Живопис»; 

о. Євген Андрухів – Голова Комісії сакрального мистецтва Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ, митець, член журі у номінації «Колаж»;

Оксана Мельничук  іконописець, член НСХУ, член журі в номінації «Живопис»;

Ярема Стецик – митець «Художньої майстерні» у «Реновація.Промприлад», тренер школи «Меджікфактурен», організатор конкурсу «Для Бога я створю найкраще», композитор, художник, член журі в номінації «Графіка»;

Ігор Перекліта – художник, керівник гуртка образотворчого мистецтва КЗ «Галицька Мала академія мистецтв», член журі в номінації «Графіка»;

Любов Лиса – дизайнер, керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва КЗ «Галицька Мала академія мистецтв», член журі в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво».

                 

6.6. У кожній віковій категорії журі визначає переможців, які нагороджуються грамотами. Всі інші учасники, що не отримають переможних місць, стають дипломантами конкурсу. 

  

6.7. Організатор залишає за собою право розміщувати фото та відео конкурсантів на своєму сайті та соціальних мережах.

Координатори заходу –  

Плотнікова Вікторія Володимирівна,

тел.: +38(097) 32 33 936 , +38(095) 85 45 526

e-mail :artfamily.contest2021@gmail.com

о.Юрій Прилепський

тел.: +38 (066) 419 31 39, +38 (067) 344 35 23

e-mail : rodynaugcc.if@ukr.net

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *