ЯК ФРАНКІВСЬКІ СІМ’Ї МАЛАНКУВАЛИ ТА СПІЛЬНО ЗУСТРІЧАЛИ СТАРИЙ НОВИЙ РІК

У навечір’я свята Обрізання Господа Бога і Спаса Нашого Ісуса Христа та св. Василія Великого, 13 січня, спільнота «Подружні зустрічі», яка діє при Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового з ініціативи Комісії у справах родини нашої Архієпархії, зібралися спільно зустрічати Старий Новий рік. За українською традицією в цей день франківські родини організували ще й Маланку.

Розпочалося все зі спільної молитви в катехитичному центрі при Архікатедральному і Митрополичому соборі. Божественну Літургію очолили о. Юрій Прилепський, духівник спільноти та о. д-р Віталій Козінчук.  

Опісля понад 20 сімей об'єдналися за спільним столом, щоби щирими побажаннями вітати одне одного зі Старим Новим роком. В часі спільної трапези лунали гучні колядки, якими вірні прославляли народження нашого Спасителя.

Не обійшлося без народних традицій. Як заведено в Україні, учасники спільноти «Подружні зустрічі» поводили Маланку. Маланка або Щедрий вечір — українське народне свято напередодні Нового року за старим стилем. Відзначається з 13 на 14 січня. Учасники свята традиційно вбираються у тварин або інших фольклорних персонажів.

Не зважаючи на те, що це свято походить з дохристиянських часів, тому багато ритуалів схожі на язичницькі, сьогодні в нас, християн, воно має на меті прославу Ісуса Христа, народження якого ми святкували більш як тиждень тому.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *