ЄПИСКОПИ МАЛЬТИ: РОЗЛУЧЕНІ І ПОНОВНО ОДРУЖЕНІ МОЖУТЬ ПРИСТУПАТИ ДО ПРИЧАСТЯ, ЯКЩО ВОНИ «ПРИМИРЕНІ З БОГОМ»

Католицькі єпископи Мальти видали інструкцію із застосування «Amoris Laetitia», в якій вказали, що розлучені і поновно одружені можуть приступати до Св. Причастя, якщо, після уважного розгляду їх ситуації, вони є «примирені з Богом».

Св. Іван Павло ІІ та Бенедикт XVI підтверджували неперервне вчення Церкви про те, що розлучені і поновно одружені католики не можуть приймати Св. Причастя, окрім випадків, коли у новому союзі вони живуть «як брат і сестра».

Однак мальтійські єпископи вважають, що утримання від сексуальних стосунків у новому союзі може бути «неможливим».

Як інформує Catholic Herald, єпископи пишуть, що католики, які розлучились і поновно одружились, повинні провести розрізнення стосовно свого союзу. Якщо вони вступили в новий подружній зв’язок, за словами єпископів, вони повинні «розглянути можливість подружньої стриманості».

У апостольському вченні «Familiaris Consortio» Івана Павла ІІ йдеться: «Примирення з Богом у Таїнстві покаяння, яке відкрило б шлях до Євхаристії, можливе для тих, хто розкаявся в тому, що зламав знак завіту і вірність Христові, і щиро готовий до такого способу життя, який більше не суперечить нерозривності подружжя. Конкретно це означає, що якщо чоловік і жінка з поважних причин, таких, як, наприклад, виховання дітей, не можуть виконати вимогу розстатися, то «повинні взяти на себе обов’язок жити в повній стриманості, тобто стримуватися від актів, властивих супругам».

Проте мальтійські єпископи зазначають в інструкції, що у деяких випадках «існують складні ситуації, де вибір жити ‘як брат і сестра’ є неможливим з людської точки зору».

Тридентський Собор навчає, що завжди можливо дотримуватись морального закону: «Бог не наказує неможливого, однак даючи заповіді, він застерігає вас робити те, що ви можете і молитись за те, чого не можете, і допомагає вам у тому, щоб ви могли». Також собор навчає: «Якщо хтось каже, що заповіді Божі неможливо виконати навіть тому, хто праведний і перебуває в благодаті, нехай йому буде анатема».

Єпископи Мальти приходять до висновку, що якщо «розлучена особа, яка живе в новому подружньому зв’язку, у свідомій та просвітленій совісті може визнати і вважати, що вона/він є примирені з Богом, то такій особі не можна забороняти брати участь в таїнствах Примирення та Євхаристії».

Вказівки мальтійських єпископів, видані Архиєпископом Чарльзом Сціклуною та єпископом Маріо Ґрехом, були опубліковані в офіційній ватиканській газеті «L’Osservatore Romano».

Нагадаємо, що четверо кардиналів звернулись до Папи із dubia з проханням роз’яснити «Amoris Laetitia» на відповідність традиційному вченню Церкви. Один із кардиналів, Вальтер Брандмюллер, зазначив: «Той, хто вважає, що постійний перелюб і прийняття Св. Причастя сумісні між собою, є єретиком і поширює схизму».

Голова ватиканської Конгрегації доктрини віри, кардинал Мюллер, у свою чергу зазначив, що не вбачає жодних суперечностей між документом «Аmoris Laetitia» та традиційним Вченням Церкви про шлюб та не вважає за потрібне додаткові пояснення спірних моментів.

Католицький інформаційний оглядач

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *