7 способів зробити неділю благословенним днем для всієї сім’ї

За сучасного темпу життя, де панують нескінченні дедлайни, а щоденних клопотів у сім’ї й возом не вивезеш, нам здається, що вихідних замало. Більше того, багато хто тепер працює навіть щонеділі, відповідно до вимог роботодавців, або ж — щоби хоч якось звести кінці з кінцями. Як наслідок, святий день став для більшості просто звичайним буднем, коли можна завершити справи, не зроблені протягом тижня, або часом, коли можна виконати свої соціальні обов’язки.   Зважаючи на це, Aleteia підготувала декілька дієвих порад, які допоможуть вам перефокусуватися і пригадати, чим же насправді є неділя. Можемо з упевненістю сказати, що святкування сьомого дня допоможе вам не лише почуватися ближче до Бога, але й по-справжньому відпочити та бути готовими до наступного робочого тижня. Так, це не завжди дається легко, тому не звинувачуйте себе, якщо не кожна неділя піде за  планом.  

 

1.Візьміть участь у Службі Божій Недільна Меса — це не просто обов’язок для католиків. Коли ви присвятите час для прийняття Христа у святій Євхаристії, то почуватиметеся ближчими до Бога, до ваших рідних, а також до парафіян у вашій громаді. Це особливий година, коли потрібно сфокусуватися на Бозі і молитися разом із церковною родиною.    

2.Навчіться говорити «ні» Якщо більшість часу в неділю вам забирає те, щоб порозвозити дітей по гуртках та футбольних матчах, — можливо, вам потрібно переглянути свій графік. Навчіться говорити «ні», як це зробили парафіяни дієцезії Мічигану, перенісши всі спортивні події з неділі на інші дні. Так само, якщо друзі запропонують вам пройтися по магазинах у неділю, — перенесіть це на будь-який інший день тижня.

3.Обідайте разом Можете влаштовувати спільні обіди з друзями або сім’єю, але в жодному разі не перетворюйте це на тягар для себе. Якщо ви будете зі шкіри пнутися, щоб навести лад у будинку й приготувати вишукані страви, то навряд чи це буде схоже на щасливий недільний обід. Краще зробіть заготовки для страв у суботу, або оберіть просте меню — так ви зможете присвятити більше часу своїй сім’ї та друзям. І, звісно, не забудьте почати обід із молитви!    

4.Відпочиньте від екранів Знаємо, це неймовірно важко, але постарайтеся провести якомога більше часу подалі від гаджетів. Так ви будете більше спілкуватися з рідними, а також відпочините від постійних новин про проблеми у світі. Якщо ви поглиблюватимете стосунки з Богом, то будете краще підготовлені для допомоги іншим, коли настане час.    

5.Займіться волонтерством Ще одним прекрасним способом провести неділю є допомога іншим або участь у благодійних проектах парафії. Якщо у вас є діти, то не забувайте залучати також і їх. Це чудова можливість послужитися ближнім, а також відчути вдячність, за те, що ви маєте.    

6.Організовуйте прогулянки на природі Виділіть кілька годин, щоб насолодитися прекрасним Божим творінням, прогулюючись у парку, або ж граючись із хмарками (чудова гра для малих діток — шукати фігурки на небі). Мешканці мегаполісів можуть використати цей час, щоб відвідати храми або місця, які мають важливе значення для сім’ї.    

7.Помоліться Розарій разом Зберіться разом усією сім’єю, щоб помолитися Розарій. Це чудова ідея на завершення вихідних, щоб відчути мир і радість у серці перед тим, як піти до ліжка, а потім знову зануритись у метушню понеділка.

Переклад: Марта Матвіїв, СREDO
 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *