Пожвавити зв’язок сім’ї з церковною спільнотою. На загальній аудієнції з Папою 9 вересня 2015

ANSA862799_ArticoloЗагальна аудієнція з Папою Франциском, що відбулась на площі святого Петра у Ватикані, зібрала понад 20 тисяч прочан з усього світу, серед яких і 55-ти особова делегація китайських католиків.

Далі ведучи катехизу про сім’ю, Святіший Отець підкреслив зв’язок родини з церковною спільнотою, що є, так би мовити, «природним», адже Церква – це духовна родина, а сім’я – це маленька Церква. Церковна спільнота – це дім тих, хто вірить в Христа, як джерело братерства між усіма людьми. Церква прямує серед народів, в історії чоловіків і жінок, батьків і матерів, синів і доньок. Ця історія важлива для Господа. Великі події, звершені сильними цього світу, записують в підручниках з історії і вони там залишаються. Але історія людських почуттів записується безпосередньо у Божому серці – це та історія, яка залишається навіки. Це місце життя і віри. Саме в сім’ї ми входимо у взаємини з Богом, тому родина – це місце нашого незамінного, незворотного входу в історію, в повну історію, яка закінчиться спогляданням Бога протягом усієї вічності в Небі, але починається вона в сім’ї. «Тому сім’я є дуже важливою», – наголосив Його Святість.

Папа пригадав, що Ісус, будучи Богом, жив у сім’ї і згодом сформував навколо Себе спільноту Церкви, яка є гостинною родиною, а не закритою сектою. Також і в наш час, щоб Церква була живою спільнотою, невідкладно потрібно пожвавити зв’язок сім’ї з церковною громадою.

Сім’я і парафія – це два місця, де здійснюється спільність любові, яка знаходить своє остаточне джерело у Бозі. Церква, яка дійсно відповідає Євангелію, повинна бути гостинним домом із завжди відчиненими дверима. Храми, парафії, церковні установи із зачиненими дверима не повинні називатись храмами, але музеями, підкреслив Папа Франциск.

Святіший Отець закликав родини брати активну участь у житті Церкви, а церковні спільноти заохотив сприяти міжособовому діалогові, взаєморозумінню та взаємній пошані.

«Ми всі повинні усвідомити, – сказав Папа, – що християнська віра здійснюється на відкритому життєвому полі у спільнотсі з усіма іншими, і сім’я та парафія повинні вчинити чудо більш спільнотного життя для всього суспільства».

Радіо Ватикан

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *