У Санкт-Петербурзі відбулось IV пленарне засідання на тему: “Криза сім’ї та проблема сирітства”

shaban_alfeev26 лютого в Санкт-Петербурзі, у будівлі Президентської бібліотеки імені Б.Н. Єльцина, відбулося IV пленарне засідання Християнського міжконфесійного консультативного комітету (ХМКК). Тема засідання – «Криза сім’ї та проблема сирітства».

У засіданні взяли участь представники Російської Православної Церкви, Римо-Католицької Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Вірменської Апостольської Церкви та низки протестантських конфесій. Українську Греко-Католицьку Церкву на засіданні представляв голова Комісії УГКЦ у справах єдності християн о. Ігор Шабан.

Під час зустрічі були обговорені такі складні проблеми сучасного суспільства, як сирітство, зокрема соціальне, криза сім’ї і традиційних сімейних цінностей, становище дітей-інвалідів.

У рамках конференції були проведені тематичні круглі столи. На заключному пленарному засіданні були підбиті підсумки роботи круглих столів, у рамках яких обговорювалися не тільки питання, запропоновані в доповідях, а й багато інших проблем, що хвилюють християн різних країн. Зокрема, йшлося про необхідність відкрито висловлювати узгоджену християнську думку про пороки суспільства і не соромитися гріх називати гріхом. Особлива увага приділялася питанню відновлення традиційного розуміння сім’ї. Було запропоновано невпинно говорити про важливість створення міцної сім’ї, яка може забезпечити гідне майбутнє дітям.

Прозвучали пропозиції про проведення Року сім’ї, Дня сім’ї, а також Року святості життя, спрямованого проти абортів і евтаназії. Відзначалася важливість і відповідальність не тільки материнства, а й батьківства. У ході активного і плідного обміну думками учасники круглих столів ділилися досвідом роботи з сім’ями, а також з сиротами в дитячих будинках і хоспісах, яку вони ведуть у своїх країнах.

На завершення роботи були прийняті текст Звернення учасників IV пленуму Християнського міжконфесійного консультативного комітету і комюніке. Учасники засідання також виступили із заявою щодо ситуації в Україні.

***

Християнський міжконфесійний консультативний комітет був створений у 1996 році під час установчих зборів у Мінську. Членами Комітету є представники Російської Православної Церкви, Римо-Католицької Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, лютеранських, баптистських, п’ятдесятницьких та адвентистських церков, спілок та громад з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України та Естонії.

ХМКК здійснює постійний діалог між християнськими конфесіями згаданих країн, даючи можливість висловити думку з різних нагальних питань і прагнучи сприяти залученню людей до християнських моральних ідеалів. УГКЦ

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *